Anna Maria Goławska – Włochy. Podróż na południe

Anna Maria Goławska
„Włochy. Podróż na południe”
zdjęcia: Grzegorz Lindenberg
Wydawnictwo Nowy Świat, Warszawa 2010
ISBN 978-83-7386-393-4, Wydanie I
Format: 145 x 205 mm, 288 strony, oprawa miękka
cena detaliczna: 34,90 zł
data premiery: sierpień 2010

Anna Maria Goławska i Grzegorz Lindenberg kochają Włochy od lat. Książka o Toskanii ich autorstwa była pionierskim na polskim rynku subiektywnym przewodnikiem, uczącym odkrywania Toskanii na własną rękę. Tym razem Goławska i Lindenberg zabierają czytelnika w głąb Włoch, daleko od ostatniej stacji benzynowej za Rzymem. Tam, gdzie zaczyna się południe.
Znaki rozpoznawcze włoskich przewodników Goławskiej i Lindenberga to oryginalność w podejściu do zwiedzania, luz i erudycyjna swoboda.


Najnowsza książka to pełna pasji opowieść, którą również można czytać na kilka sposobów, jak dziennik z podróży, przewodnik (nie)turystyczny albo esej. Goławska i Lindeberg to prawdziwi koneserzy podróży, a w ich niespiesznej gawędzie odbija się wszystko to , co tak przyciąga ludzi do Włoch… niespieszna uroda chwili, surowe piękno południa i oddech czasu zaklętego w murach, wąwozach ulic i bruku placów. Autorzy najczęściej porzucają turystyczne szlaki, zachęcając do wędrowania spontanicznego. Nigdy jednak nie zapominają o, kronikarskim wręcz, odnotowywaniu szczegółów podróży, dzięki czemu ich książka obfituje we wskazówki, ułatwiające zorganizowanie własnej niepowtarzalnej wyprawy. Smakowitą opowieść ilustrują zdjęcia z prywatnych albumów.

ANNA MARIA GOŁAWSKA – wydała dwie książki poetyckie: Sumienna rzeźniczka i Postępująca personifikacja oraz przewodnik Toskania, Umbria i okolice. Uczestniczyła w powstawaniu intermetowego serwisu poetyckiego nieszuflada.pl. Prowadzi witrynę lubelskiego kwartalnika literackiego „Akcent”. Pierwszy raz pojechała do Włoch w roku 1990 r. i wróciła mocno oszołomiona. Była też we Francji, na Węgrzech, na Cyprze, podróżowała autostopem po Polsce. Od kilku lat jeździ niemal wyłącznie do Włoch. Mieszkała w Toskanii, a obecnie coraz bardziej fascynuje ją południe. Lubi zwierzęta – psy i koty są obecne w jej życiu od wczesnego dzieciństwa. Interesuje się głównie literaturą, malarstwem i Internetem.

GRZEGORZ LINDENBERG – socjolog (doktorat UW, 1985 r.), studiował też psychologię. W młodości wychowawca w przedszkolu, asystent na UW i stypendysta na Harvardzie. Od 1989 r. menadżer i redaktor w mediach („Gazeta Wyborcza”, „Super Express”) i firmach internetowych (Supermedia, Ecard). Od 2001 r. konsultant wydawnictw. Gra na giełdzie. Był w USA, Hong Kongu, Indonezji, Tajlandii, Tunezji, Turcji, Rosji i 14 krajach Europy. Od kilku lat jeździ wyłącznie do Toskanii, bo uważa, że wszystko tam jest dobre, a razem tworzy to doskonałość. Interesuje się terroryzmem islamskim. Słucha muzyki klasycznej, czyta dużo pism i trochę książek. Rzadko ogląda telewizję. Raz w roku jeździ niezbyt forsownie na nartach. Bardzo lubi koty, psy również.

Okładki do pobrania:

mała jpg 200 px (54 kB)      średnia jpg 500px (93 kB)
duża jpg 1:1 (520 kB)

Materiały prasowe:

Informacja o książce; info o autorze – w pliku .doc

Fragment książki – w pliku .doc

Duży fragment książki – w formie e-booka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Książki, Podróże. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>