Małgorzata Karolina Piekarska – LO-teria

Małgorzata Karolina Piekarska
„LO-teria”
Wydawnictwo Nowy Świat, Warszawa 2010
ISBN 978-83-7386-395-8, Wydanie I
Format: 145 x 205 mm, 424 strony, oprawa miękka
cena detaliczna: 29,90 zł
data premiery: lipiec 2010

Prawdziwa gratka dla fanów pisarstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. Do rąk czytelników trafia długo oczekiwana LO-teria, kontynuacja bestsellerowej Klasy pani Czajki. Dalsze losy paczki przyjaciół wciągają równie mocno.
Po miło spędzonych wakacjach uczniowie pani Czajki muszą zmierzyć się z nową szkolną rzeczywistością. A ta od początku nie zapowiada się różowo. Już pierwszego dnia okazuje się, że liceum to nie przelewki, a na wspomnienie gimnazjum łezka kręci się w oku. Nowa polonistka to diabeł wcielony, przy którym surowa pani Czajka jawi się jako ideał nauczyciela. Do szkolnych problemów dochodzą też te najważniejsze: miłość, zdrada i wielkie ambicje towarzyszące bolesnemu wejściu w dorosłość. Emocje buzują w intensywnym kotle uczuć, podnosząc temperaturę powieści.


Jak nasi bohaterowie odnajdą się w poważnym LO? Czy gimnazjalne związki przetrwają próbę czasu? Piekarska pisze wciągająco i wprost o niełatwym, pełnym napięć życiu nastolatków. Z talentem, właściwym gigantom literatury młodzieżowej, potrafi oddać radości i smutki udręczonej nastoletniej duszy, nie moralizując przy tym i nie nudząc. To właśnie najbardziej cenią entuzjaści jej prozy. Czytając LO-terię nie zawiodą się i tym razem.

MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA – pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień związana z TVP Warszawa, gdzie emitowane są jej reportaże, oraz z lokalnymi programami informacyjnymi – Telewizyjnym Kurierem Warszawskim i Telewizyjnym Kurierem Mazowieckim. Pisać chciała od… zawsze. Przez 7 lat na łamach dwutygodnika „Cogito” publikowała felietony zatytułowane „Wzrockowisko”, które w 2002 roku ukazały się jako książka. Autorka powieści kryminalnych „Tropiciele” i „Dzika”, których akcja rozgrywa się na warszawskiej Saskiej Kępie. Popularność przyniosła jej „Klasa pani Czajki” (2004), która do tej pory sprzedała się w nakładzie przeszło 35 tysięcy egzemplarzy, wchodząc także na listę gimnazjalnych lektur dodatkowych.

Okładki do pobrania:

mała jpg 200 px (54 kB)      średnia jpg 500px (93 kB)
duża jpg 1:1 (520 kB)

Materiały prasowe:

Informacja o książce; info o autorze – w pliku .doc

Fragment książki – w pliku .doc

Duży fragment książki – w formie e-booka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla młodzieży, Książki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>