Daniel Passent – Moja gra

Daniel Passent
„Moja gra”
Wydawnictwo Nowy Świat, Warszawa 2010
ISBN 978-83-7386-387-3, Wydanie II rozszerzone
Format: 165 x 235 mm, 356 stron, oprawa twarda
cena detaliczna: 44,90 zł
data premiery: czerwiec 2010

Pasjonująca biografia Wojciecha Fibaka, legendy polskiego tenisa, konesera sztuki i światowca. Passent odsłania kulisy bezprecedensowej kariery sportowca, który z siermiężnego PRL-u wybił się na salony Paryża i Nowego Jorku, stając się jednym z najlepszych graczy świata.

Wojciech Fibak to ucieleśnienie polskiego american dream. Passent ukazuje drogę, jaką przebył Fibak zanim z socjalistycznego sportowca przeobraził się w gwiazdę światowego formatu, a następnie biznesmena i wyrafinowanego kolekcjonera sztuki. Na czym polega fenomen Fibaka, wyjątkowego wśród tenisistów? Aby odpowiedzieć na to pytanie Passent wnika do świata elity. Poznaje Fibaka na korcie i w życiu. Bywa na towarzyskich salonach, rozmawia z ludźmi z najbliższego otoczenia Fibaka. Z zakulisowych rozmów z pierwszej ręki wyłania się wielowymiarowy portret charyzmatycznego stratega, doskonale zarządzającego swoją karierą, wiecznego optymisty, będącego lisem i lwem jednocześnie, energicznego biznesmena rzucającego się w coraz to nowe przedsięwzięcia. Wywiady, na które składają się soczyste anegdoty, ukazują Fibaka w jego naturalnym środowisku, kosmopolitycznej śmietance z wyższych sfer. Bywają u niego, m.in.: Nicholas Sarkozy, Claudia Schiffer, Diana Ross i Jerzy Kosiński oraz szereg tzw. „beautiful people”.


Passent pisze o Fibaku z przenikliwym dystansem i ironią. Odsłania jego prawdziwe oblicze na co dzień skrywane pod maską luzu i pewności siebie. Ujawnia słabości, które sprawiły że nie został największym tenisistą świata. Opowiada o biznesowych potknięciach, przegranej licencji na stworzenie Polsatu, sprzedaniu koncernu prasowego Marquardowi. Książka Passenta nie ogranicza się tylko do wątków tenisa, biznesu i socjologii klasy próżniaczej, to także interesująca historia powstania unikatowej w skali międzynarodowej kolekcji obrazów sztuki polskiej i żydowskiej początku XX w. Passent pisze o Fibaku z erudycyjną swadą. Połączenie ostrego pióra wytrawnego felietonisty z filmową biografią człowieka sukcesu przynosi znakomity efekt.

DANIEL PASSENT – publicysta i felietonista. Jeden z najpopularniejszych autorów tygodnika „Polityka”, z którym jest związany od lat 50. Tłumacz, satyryk, autor skeczy i monologów do STS-u, Kabaretu Dudek, Kabaretu pod Egidą oraz przedstawień rewiowych w Teatrze Syrena. W latach 1997-2001 ambasador Polski w Chile. Autor wielu książek, m.in.: Bywalec, Bitwa pod wersalikami, Obywatelu, nie denerwujcie się, Co dzień wojna, Pan Bóg przyjechał do Monachium, Rozbieram senatora, Dzisiaj umrą dwie osoby, Choroba dyplomatyczna, Codziennik, Pod napięciem. Regularnie pisze jednego z najpoczytniejszych dziennikarskich blogów „En passant” (passent.blog.polityka.pl).

Okładki do pobrania:

mała jpg 200 px (45 kB)      średnia jpg 500px (78 kB)
duża jpg 1:1 (458 kB)

Materiały prasowe:

Informacja o książce; info o autorze – w pliku .doc

Fragment książki – w pliku .doc

Duży fragment książki – w formie e-booka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>