Strona główna » Manula Kalicka - Gdzie jest głowa Emily Kaye? » Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 18)

Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 18)

Król, dama, walet, czyli… kto zabił lorda Errola?

„Do diabła z mężami”, tak brzmiała ulubiona mak­syma lorda Errola, barona Kilmarnock, szkoc­kiego arystokraty, dziedzicznego Wysokiego Komisarza Szkocji i minis­t­ra obrony Kenii.

39-letni Josslyn Hay, lord Errol, ozdoba kenijskiego towarzystwa, które gromadziło się co wieczór w najpopularniejszym w owym czasie Muthaiga Country Clubie w Happy Valley, wplątywał się co i rusz w pikantne afery miłosne, dostarczając tematu do rozmów i plotek.
W Nairobi programowo nie zauważano wojny. Szalone lata trzydzieste trwały tu w najlepsze, mimo że był już rok 1941 a Europa, ogarnięta wojenną zawieruchą, coraz bardziej pogrążała się w chaosie.
W samej zaś Kenii gromadziły się powoli wojska aliantów, gotujące się do ataku na faszystowskie Włochy.
W ekskluzywnym klubie wojnę ignorowano, pito na umór, bawiono się do upadłego, narkotyzowano się kokainą i oddawano rozpuście.
Kochanek Jossa Haya trudno było się doliczyć, podobnie jak mężów, którym zgodnie ze swoją maksymą przyprawił rogi.
Ale zdrada małżeńska nie stanowiła w tym środowisku problemu, żądni użycia dżentelmeni wymieniali się żonami i kochankami, byle zabawa trwała nadal.
Właśnie w owym czasie w Muthaiga pojawili się nowi atrakcyjni goście, na których zwróciły się oczy znudzonego towarzystwa: 57-letni sir Henry Delwes Broughton, zwany Jockiem, i jego poślubiona przed zaledwie dwoma tygodniami piękna żona Diana, trzydzieści lat młodsza od męża.
Między małżonkami panował dziwny układ – nie spędzili ani jednej nocy we wspólnej sypialni, a Henry Broughton osiem tygodni wcześniej podpisał dokument, w którym zobowiązał się, że Diana będzie mogła go opuścić, jeśli się zakocha w innym, młodszym mężczyźnie. Zobowiązał się też wypłacać jej
5 tysięcy funtów rocznie przez 7 lat po rozwodzie.

Manula Kalicka - Gdzie jest głowa Emily Kaye?

Brak komentarzy do wpisu “Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 18)”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)