Strona główna » Manula Kalicka - Gdzie jest głowa Emily Kaye? » Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 17)

Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 17)

Następna zbrodnią popełnioną przez Christiego było zamordowanie sąsiadki, pani Evans. Dokonał tego, dusząc ją pończochą. Później stwierdził, że zrobił to, ponieważ była nieszczęśliwa w małżeństwie.
Prawdziwy był z niego samarytanin. O dziwo, poinformował o swoim czynie męża ofiary, pana Evansa, który nie tylko się nie przejął, lecz nawet włączył do akcji, zabijając swą małą córeczkę, by się bez potrzeby po domu nie pętała, skoro mamusi zabrakło.
Evans został skazany na śmierć za obie te zbrodnie, zabójstwo żony i córki. Być może przyznanie się Christiego do tego zabójstwa było nadużyciem.
Chciał sobie poprawić wynik. Cóż, taka drobna próżność.
To morderstwo odbiegało od innych przez niego dokonanych. Preferował przecież zabawę w doktora.
Powrócił do niej wkrótce.

Ale najpierw pozbył się żony, która mu w nowo odkrytych, frapujących rozrywkach zdecydowanie przeszkadzała. Udusił ją po prostu pończochą i pochował pod podłogą w kuchni.
Zdaje się, że pani Christie nie wierzyła w działanie jego cudownej kuracji.

W kilka tygodni po śmierci żony udaje mu się zwabić do domu Ritę Nelson, którą oczywiście raz na zawsze leczy z kataru. Wkrótce potem podobną przysługę oddaje Kathleen Maloney.
Ostatnią jego ofiarą była niejaka Hectorina Mc Lennan, która na swoje nieszczęście poprosiła go o nocleg. Wszystkie te damy ukrył w małej wnęce tuż za kuchnią, a potem staranie ową wnękę zatapetował i zastawił kredensem.
Po czym zniknął ze swego mieszkania, nie płacąc czynszu.
Zniknięcie stało się koniecznością, bowiem wścibska rodzina żony zaczęła się dopytywać, i to coraz natarczywiej, gdzie też to podziała się pani Christie?!

Następnym lokatorem domku przy Rillington Place był pewien Jamajczyk, Beresford Brown, który nie wiadomo dlaczego (oni widocznie tak mają, ci Jamajczycy) zaczął opukiwać ściany. I trafił na zamaskowany tapetą składzik. Gdy zerwał tapetę wpadła mu dosłownie w ramiona naga kobieta. W pasku do pończoch jedynie i biustonoszu. Niestety nieżywa, i to od dosyć dawna. Obok niej znajdowała się jeszcze jedna i jeszcze jedna…
Wezwana policja przeszukała niewielki domek. Pod podłogą w salonie znalezione zostały następne żeńskie zwłoki, a ogródku wykopano dwa szkielety. Przy okazji zauważono, że furtka była podparta kością udową. Taki miły element wystroju ogródka.
Rozesłano za Christiem listy gończe i wkrótce patrolujący ulicę konstabl rozpoznał go w błąkającym się po londyńskich ulicach włóczędze.
John Reginald bez oporów przyznał się do popełnionych zbrodni.
Jak twierdził swą żonę udusił, bowiem dostała ataku epilepsji, on zaś jako człowiek wrażliwy „nie mógł na to patrzeć”.
Po prostu: skrócił jej cierpienia.
Pozostałe kobiety, poza Muriel Early, były prostytutkami.
Wszystkie Christie odurzał gazem, następnie dusił i dopiero wtedy spokojny, że żadna nie krzyknie: „Nic z tego!”, gwałcił.

John Reginald Halliday Christie został powieszony w więzieniu Pentoville 15 lipca 1953 roku.

Manula Kalicka - Gdzie jest głowa Emily Kaye?

Brak komentarzy do wpisu “Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 17)”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)