Strona główna » Manula Kalicka - Gdzie jest głowa Emily Kaye? » Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 16)

Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 16)

Johnowi Reginaldowi wiodło się kiepsko od dzieciństwa. Był jednym z siedmioroga dzieci człowieka surowego i gruboskórnego. Ojciec nie okazywał potomstwu żadnej serdeczności, a nad małym Reggim pastwił się szczególnie. Może dlatego, że malec był krótkowzroczny, chorowity i introwertyczny.
A może dlatego, że ojciec po prostu lubił się pastwić nad słabymi i małymi.
Nic więc dziwnego, że Johnny już jako piętnastolatek miał kłopoty z prawem i zatrzymywano go za drobne kradzieże. Za którymś tam razem ojciec wyrzucił go z domu.
Odtąd Christie musiał radzić sobie sam.
Na początku drugiej wojny światowej wstąpił do rezerwowych oddziałów policji, w których zasłynął jako bezwzględny służbista. Widać rekompensował sobie swoje trudne dzieciństwo i odreagowywał stresy.
Przeważnie tak właśnie bywa. Dajcie mi władzę, a ja wam pokażę.
W tym czasie zamieszkał na Rillington Place 10, który to dom przeszedł do historii kryminalistyki właśnie wskutek działalności Johna Rega Christiego.

Pierwszą jego ofiarą była niejaka Ruth Furrest.
Kiedy żona wybrała się z wizytą do rodziny, świeżo powstałe możliwości wykorzystał tak, że namówił pannę Furrest, by poddała się jego rewelacyjnej wprost kuracji na katar.
Nie musiał się wcale tak starać, dama była bowiem płatną panienką.
Widać nawet poczucie, że płaci, a zatem może wymagać, wystarczające w zupełności większości mężczyzn, jemu nie zapewniało dostatecznego komfortu, by osiągnąć spełnienie.
Postanowił więc pobawić się z Ruth w doktora.
Nie wybrał jednak klasycznej wersji tej zabawy, znanej z dzieciństwa, tylko kazał damie pochylić się nad słoikiem, który miał zawierać uzdrawiający, cudowny balsam jego produkcji. Przykrył jej głowę ręcznikiem i wsunął pod niego rurkę z gazem. Polecił, by oddychała naprawdę głęboko, tylko wtedy lekarstwo zadziała.
Zadziałało szybko i okazało się skuteczne. Ruth Furrest już nigdy bowiem nie dostała kataru.

Być może ta pierwsza ofiara była przypadkowa. Być może chciał ją tylko posiąść, że się tak wyrażę, w stanie kompletnego odurzenia. W każdym razie zabawa w doktora skończyła się śmiercią prostytutki.
John Christie najpierw ukrył ciało pod podłogą w swoim domu, a później zakopał zwłoki w ogródku, starannie przykrywając je darnią.
W tym czasie został zwolniony z policji i podjął pracę w fabryce sprzętu radiowego, gdzie zaprzyjaźnił się z niejaką Muriel Early. Zapraszał ją do domu i wraz z żoną podejmował herbatką. Nic bardziej niewinnego. Pewnego razu jednak Muriel wpadła z wizytą w czasie nieobecności żony, na dodatek zakatarzona.
Bardzo szybko znalazła się obok Ruth Furrest, użyźniając ogródek państwa Christie.

Manula Kalicka - Gdzie jest głowa Emily Kaye?

Brak komentarzy do wpisu “Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 16)”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)