Strona główna » Manula Kalicka - Gdzie jest głowa Emily Kaye? » Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 15)

Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 15)

Christie – nic z tego

John Reginald Halliday Christie miał przechlapane. Z takim przydomkiem! „Christie – Nic z tego” nazwała go w młodości pewna, niewątpliwie zawiedziona, dziewczyna i zaciążyło to na całym jego życiu.

Czy był całkowitym impotentem, nie wiadomo. Był jednak żonaty, i to bardzo, bo aż przez 36 lat. Ale być może nie sypiał z żoną. Czasem tak bywa.
Bał się kobiet. Tego, co mogą zrobić lub chociażby powiedzieć.
Jego partnerka musiała być bierna jak lalka i zupełnie mu podległa.
John Christie był na pozór jedną kupką nieszczęścia, kolesiem, który potyka się o własne nogi, nawet na prostej drodze. Kimś kompletnie, wydawałoby się, bezbronnym.
Kimś zupełnie niegroźnym. Gdy się denerwował, tracił głos nawet na kilka dni, mówił szeptem, był potwornym hipochondrykiem i histerykiem.
Protokół policyjny sporządzony w dniu jego zatrzymania zaczyna się długim opisem trapiących go dolegliwości. Dopiero gdy szczegółowo zwierzył się policjantom z tragicznego stanu swego zdrowia, opowiedział, w jaki sposób zabił siedem kobiet.

Jak już powiedzieliśmy, John Christie lubił bierne kobiety. Tak miał.
Niestety, przyszło mu żyć w czasach przed wprowadzeniem do powszechnego użytku gumowych lalek, a te żywe ani rusz nie chciały siedzieć cicho, jak to zwykle z kobietami bywa…
Każdy radzi sobie, jak może i potrafi – John Reginald proponował damom kurację przeciw katarowi. Skonstruował całą maszynerię, która miała rzekomo leczyć z kataru, a doprowadzała kobiety do wymarzonego przezeń stanu całkowitej bierności. Zapraszał je do domu, odurzał alkoholem, a potem sadzał w wygodnym fotelu, ustawionym tuż obok miejsca, do którego doprowadził rurkę z gazem. Majster klepka był z niego! Otwierał zawór, przytykał rurkę do ust kuracjuszki i już po paru minutach mógł robić z nieprzytomną delikwentką, co tylko chciał.
Przeważnie najpierw ją dusił, a potem gwałcił.
I miał całkowitą pewność, że jak nie mu nie stanie i nie będzie w stanie, to żadna nie wstanie i nie krzyknie: – Christy! Nic z tego!

Może zresztą jego hipochondria była uzasadniona?
Jego ofiary były przecież przeziębione.

Manula Kalicka - Gdzie jest głowa Emily Kaye?

Brak komentarzy do wpisu “Gdzie jest głowa Emily Kaye? (odc. 15)”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)