Masaż Lomi Lomi należy do tradycyjnych metod leczenia i uzdrawiania duchowego, z którym możemy spotkać się w Polinezji, na Hawajach oraz w Nowej Zelandii. Ludziom tam żyjącym towarzyszy szczególna filozofia życiowa, dzięki której są pełni radości, żyją w zgodzie z naturą i szanują jej prawa. Szanują także siebie, przejawiają miłość do wszystkich istot i żyją w zgodzie ze sobą, w wewnętrznej harmonii i balansie. Bardzo ważna jest dla nich praca z ciałem, oczyszczanie organizmu, ćwiczenia fizyczne, prawidłowy sposób oddychania, masaże a także równowaga między ciałem a umysłem.

Lomi Lomi Nui to tak zwany masaż najwyższy, wykonywany tylko w świątyniach przez kahunów uzdrowicieli, przeznaczony tylko dla wybrańców. Stosowano go jako część ceremonii lub rytuałów przejścia, dla chłopców i dziewcząt przy rytuale wejścia w dorosłość, jako wejście na nową drogę życia, dla kapłanów i wodzów w celu otrzymania wizji. Czasem zdarzało się, że masaż trwał wiele dni, aby wzmocnić energię życiową i oczyścić osobę masowaną.

Uzdrowiciele uczyli się Lomi Lomi przez wiele lat, nauka ta wymagała treningu, wytrwałości, uważności na drugiego człowieka, wewnętrznej harmonii a także znajomości pieśni i modlitw.

Doświadczenie masażu pogłębia kontakt z własnym ciałem, poszerza świadomość, pozwala zobaczyć pewne sprawy z innej perspektywy, umożliwia dostrzeżenie istoty problemu a czasem pokazuje gotowe rozwiązania. Wzmacnia pewność siebie, poprawia poczucie własnej wartości. Przynosi głęboki spokój, relaksuje ciało i umysł. Jest to wspaniała ceremonia z udziałem muzyki, w świetle świec i przy zapachu kadzideł.

Hawajski masaż całego ciała:

Uwalnia emocje
Większa świadomość własnego ciała
Często uświadomienie sobie istoty relacji lub sytuacji, w której klient funkcjonuje a także możliwości rozwiązania niektórych istniejących problemów
Zrównoważenie ciała, umysłu i ducha